ایران؛ دیاری نو
سرزمینی برای تحقق کامل استعدادهای کودکی

درباره دیاری‌نو

«دیاری‌نو ؛ سرزمین دوستدار کودکان» پروژه ملی است برای خلق و توسعه شهرهایی که کودکان در آن شهروند درجه یک شناخته می‌شوند و حقوق شهروندی آنان  محقق می‌شود. تلاشی برای تغییر و توسعه ذهنیت عموم جامعه در جهت حمایت از کودکان و دوران کودکی.

دیاری‌نو از هم‌افزایی موسسه هم‌نوا، مدیران بخش‌های دولتی و شهری، انجمن‌ها و نهادهای مردمی و نیز عموم شهروندان شهرهای همراه شده خلق شده است. اعتقادمان این است که تلاش و سرمایه‌گذاری برای ارتقای کیفیت زندگی فرزندان شهر، زندگی همه مردم شهر را بهتر، شادتر و بالنده‌تر خواهد کرد.
وقتی حال بچه‌ها خوب باشد،حال ما هم بهتر خواهد بود.حال خوب بچه‌ها فقط بازی کردن نیست، بلکه شنیده شدن،به حساب آمدن، جدی گرفته شدن و مهم دانسته شدن هم هست.

ما با تغییراتی هوشمندانه که خیلی هم سخت نیستند، ظرفیتهای فعلی و کنونی شهر را به کار می‌گیریم و با ذهنی خلاق و سرزنده که از خلاقیت و سرزندگی بچه‌ها الهام و انرژی می‌گیرد ایده‌ها و طرحهایی نو برای دیاری کهن خلق می‌کنیم.
طرحهایی ساده برای اتفاقاتی بزرگ، موثر و دوست داشتنی
در این مسیرهمه شهروندان همراه و مخاطب ما هستند.پدر و مادرها و اعضای خانواده، مسئولان شهرصاحبان مشاغل و صنایع، مدیران و سیاستگزاران، مربیان و آموزگاران و خود بچه‌های دوست‌داشتنی شهر
در دیاری‌نو،کودکان شهروندانی تمام عیار هستند.

دیاری‌نو شهری برای رویاهای کودکی

در دیـاری­‌نـو چـه خـبـر بـوده ... ؟

در دیـاری­‌نـو چـه خـبـر بـوده ... ؟

پروژه ملی دیاری‌نو گامی است برای خلق و توسعه‌ی شهرهایی که کودکان در آن شهروندانی فعال و توانا شناخته می‌شوند. پروژه زرند؛ دیاری‌نو به عنوان پایلوت کشوری در چهار سال گذشته به نتایج متنوع و ماندگاری در سطح شهر زرند دست یافته است. این دستاوردها در حوزه‌های سرمایه انسانی (جذب و توان‌افزایی سرمایه‌های انسانی توانمند)، ظرفیت‌های نهادی (ایجاد ساختارهای سازمانی در نهادهای دولتی، عمومی و سازمان‌های مردم‌نهاد)، ساختارهای قانونی و مالی، ساختارهای توسعه فیزیکی است

139

دوره آمورش والدین

4303

نفر والد آموزش دیده

16

جشنواره و رویداد شهری

22644

نفر مخاطب خدمات متنوع

14

سازمان همکار

801

نفر تسهیلگر و نیروی متخصص تربیت شده

54

مرکز مهد و پیش دبستانی ارزیابی شده

67576

جلد توزیع کتاب و نشریه

حامیان و اهالی دیاری نو چه می‌گویند؟؟

دیاری‌نو تیمی در لحظه و خلاق است که تلاش می‌کند بنیانهای فکری خود را براساس یافته‌های علمی در حوزه کودکان بگذارد و با کمترین امکانات به مرحله اجرا در بیاورد.