رونمایی از نماد شهری کودکان در زرند دیاری‌نو

همزمان با روز جهانی کودک نماد شهری دست ساخته کودکان زرند رونمایی شد.این نماد نتیجه هنرنمایی با سفال ۴۰۰ کودک است که شانزدهم مهرماه 1396 همزمان با روز کودک و با حضور مسئولان شهری و استانی رونمایی شد.امام جمعه زرند در این مراسم گفت: خیلی خوشبختم که کارهایی زیر بنایی در حوزه کودک به صورت مطالعه شده و هم چنین حساب شده در سطح شهر در حال انجام است.وی با اشاره به سخنان ائمه اطهار درباره اهمیت سالهای کودکی ادامه داد: شهر امام زمان پسند باید سراسر زیبایی باشد و اگر انسانهای صالح قلب بچه‌ها را احیا کردند آنها مالک کودکان هستند. وی افزود:کار در حوزه کودکی نیاز به استمرار و پشتکار دارد.
در این مراسم هم چنین مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان کرمان سخنرانی کرد و گفت: مسئولان شهری باید تفکر درباره مساله کودکی و اهمیت سالهای کودکی را در راس برنامه‌های خود قرار دهند.به گفته وی کار برای کودکان در حوزه بایدها و نبایدها نمی‌گنجد و باید به یک باور عمیق در مسئولان شهری و هم‌چنین مردم شهر تبدیل شود.
رئیس شورای شهر زرند نیز با ابراز خوشحالی از شکل‌گیری چنین رویدادی در شهر زرند گفت: شورای شهر زرند تلاش می‌کند در حوزه رشد و توسعه سالهای کودکی همه توان خود را به کار گیرد.
علی ترقی‌جاه رئیس هیات مدیره موسسه همنوا مجری پروژه دیاری‌نو نیز در مراسم رونمایی از نماد شهری کودکان زرند با بیان اینکه در سالهای گذشته کمیته شهری برای کودکان در فرمانداری زرند تشکیل شد گفت: اکنون تلاش می‌کنیم بر حوزه شهروندی کودکان تمرکز کنیم.ما سعی کرده‌ایم کودکان را به رسمیت بشناسیم و این یعنی شهر باید به نیازهای کودکان پاسخ دهد.