حامی دیاری‌نو شوید

شما می‌توانید با همراهیهای ساده،به خلق شهر دوستدار کودک و کودکی کمک کنید.

شاید شما هم بخواهید برای کودکی در شهرتان گامی بردارید،می توانید از همین الان شروع کنید، گام اول این است که کودکی را بیشتر بشناسید و بدانید در فضاهای شهری و خانه ها چه کارهایی را می توانید انجام دهید. در سایت دیاری نو می توانید شروع کنید به خواندن و دیدن و با هر کلید واژه ای که این جا برخورد می کنید، آنرا به عنوان یک سرنخ بگیرید و دنبال کنید، مطمئن هستیم که راه های تازه ای به ذهنتان می رسد. گاه فقط آنرا برای فرزند خودتان یا فامیل استفاده می کنید، گاه با مدیران و مربیان کودک در میان می گذارید و شاید فرصتی ایجاد کنید تا در شهرتان اتفاقی بیفتد، آن وقت می توانید روی کمک ما هم حساب کنید و کافی است با ما در ارتباط باشید.از راه همین سایت می‌توانید روشهای مختلفی را برای شروع کار انتخاب کنید…..

 

در صورتی که شهروند مسئولی هستید و تمایل دارید شهر شما جزو شهرهای دیاری‌‌نو باشد،پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با مطالعه بخش «خواندنی و دیدنی» سایت دیاری‌نو،اطلاعات و دانش خود را در این باره افزایش دهید.پس از این مرحله شما می‌توانید با دریافت راهنمایی‌های بیشتر حضوری و غیرحضوری به عنوان «رابط دیاری‌نو» وارد عمل شده و به افزایش آگاهی مسئولان شهر خود بپردازید و حامی کودکی در شهرتان باشید.

 

گام اول را بردارید، کودکی را در وجود خودتان بیابید، آنرا آبیاری کنید، به کودکی تان فرصت ابراز بدهید،یعنی بگذارید کنجکاو باشد، از زیبایی ها لذت ببرد و بازی کند و این فرصت را در هر موقعیتی برای کودکان دیگر ایجاد کنید. اگر خودتان فرزند دارید می توانید برنامه های زیادی بگذارید تا به همراه مادران و پدران دیگر در شهر گردشگر کنید و از گردشگری های کودکانه تان با هم بیاموزید. هر جمعی از والدین می تواند به نزدیک شدن شهر به شهر دوستدار کودکی کمک کند چون باعث می شود کودکان در شهر بیشتر حضور پیدا کنند و احساس تعلق شان به محیط محله و زندگی شان بیشتر شود. گاه کافی است یکی از ویدئوهای سایت را برای مربی کودکتان بفرستید تا او ببیند که چطور می تواند هنرهای کودکان را در شهر یا در مهد و پیش دبستان جای دهد. مهم این است که آرام آرام باور کنیم که کودکان شهروند تمام عیارند و بر مبنای این باور کارهایی بکنیم.